Щодо кредитування для учасників АТО та ВПО

НОВІ КРЕДИТИ ДЛЯ УЧАСНИКІВ АТО/ ООС ТА ВПО!

Мінрегіон повідомив про наступні важливі риси нових правил кредитування. images

 

Час пішов. До кінця бюджетного року залишається всього чотири тижні. Тому важаємо за доцільне вже зараз звернути увагу потенційних кандидатів на наступні деталі:

·      Об’єктом кредитування може бути квартира у багатоквартирному будинку або одноквартирний житловий будинок (як новобудови так і вторинний ринок), якщо житло прийнято в експлуатацію не більше ніж 25 чи реконструйовано не більше ніж 15 років тому.

        Поза межами вибору  опиняються радянськи «хрущовки» та «панельки». Хоча вони і дешевше, але за своїм станом не підходять для забезпечення довгострокових кредитів тому що можуть зруйнуватися раніше.

·      Одержувачі кредиту самостійно обирають житлові об’єкти.

      З урахуванням вищевикладеного радимо уважно вивчити актуальні пропозиції на ринку. При цьому взяти до уваги, що розрахунки з продавцем будуть можливі лише у безготівковій формі (з рахунку на рахунок) і те, що від укладання договору купівлі-продажу до отримання продавцем ваших коштів знадобиться певний, не визначений термін. Це обумовлюється низкою об‘єктивних вимог обслуговування бюджетних коштів відповідно до законодавства.

·      В день укладання кредитного договору позичальник має сплатити власний внесок не менше 6%.

       Не дуже вдале формулювання – «в день укладання». Безумовно, йдеться про те, що на час укладання кредитного договору на рахунку позичальника повинні знаходиться кошти власного внеску, який, на практиці, може виявитися декілька більше мінімальних 6% вартості житла. Чому? Наприклад тому, що кредит у розмірі 94% вартості квартири може уявитися надмірним для платоспроможності кандидата. Доречи, радимо заздалегідь з‘ясувати рівень власної платоспроможності та обирати потенційний об‘єкт придбання з урахуванням цього фактору.

 Розподіл бюджетних коштів між адміністративно-територіальними одиницями здійснює Мінрегіон пропорційно кількості зареєстрованих заяв у відповідному регіоні.

  

zvernit uvaguОскільки прийом заяв для отримання ще не розпочинався (а це можливо лише після набрання чинності сьогоденною постановою КМУ та узгодження з Мінрегіоном, як головним розпорядником бюджетних коштів, деяких внутрішніх робочих документів) то потрібен деякий час для формування списків (реєстрів) кандидатів. Після розподілу ще декілька днів потрібно для оформлення фінансових документів. Інакше Державне Казначейство України не зможе обслуговувати ці бюджетні кошти. Таким чином на реалізацію залишається (розрахунково) дуже мало часу. Ефективність освоєння передбачених у Державному бюджеті коштів в однаковій мірі залежить від усіх учасників процесу, у тому числі від вас, шановні читачі – завтрашні кандидати і позичальники.

      Перелік осіб, що у поточному році отримають кредит, схвалюється комісією, склад якої затверджує Мінрегіон.

     Складно передбачити, як часто зможе збиратися ця погоджувальна комісія? Які вимоги до кандидатів чи об‘єктів кредитування стануть висувати члени комісії? Наявна практика подібного комісійного розгляду кандидатів на отримання держпідтримки на будівництво доступного житла. Але, підкреслимо, у даному випадку ми маємо справу з іншою постановою та принципово іншим механізмом, пов‘язаним з наданням довгострокового бюджетного кредиту на збудоване житло.

 Колектив Луганського регіонального управління Держмолодьжитла повідомляє про свою готовність докласти максимальних зусиль для забезпечення ефективного виконання своїх функцій одержувача бюджетних коштів у межах власної компетенціcunami

Ми звертаємось до усіх зацікавлених осіб за порозумінням складності поточного моменту.  Наші організаційно-технічні можливості не безмежні. Тому закликаємо до уваги та взаєморозуміння. Давайте разом переможемо обставини. Ми, зі свого боку будемо, як і завжди, інформувати про усі важливі новини на сторінках цього сайту. Ми уважно і оперативно працюємо зі зверненнями на електронній пошті.

           Найближчим часом, після оприлюднення постанови та узгодження технологічних процесів буде оголошено про початок прийому та реєстрації заяв. Скоріше за все на сайтах РУ з’явяться нові сторінки, похожі на розділ «Доступне житло» і це стане найкоротшим та найскорішим шляхом для надання заяви. Головним для вас буде відрізнити нову сторінку від вже існуючих зараз.

 Стежте за новинами!!!!!!!